Персоналії


Курач Володимир Володимирович

Курач Володимир Володимирович

Головний диригент - заслужений діяч мистецтв України.
Народився 6 вересня 1958 року в м. Золочеві Львівської області.
У 1981 році закінчив Дрогобицьке музучилище (клас Є.Бернацької). Вищу освіту Володимир Курач здобув у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського (клас М.Берденникова).
З 1985 року працює диригентом Державної академічної хорової капели "Думка".
З 1990 року працює диригентом Державної академічної чоловічої хорової капели України ім. Л.М. Ревуцького.
З 2000 по 2012 р.р. - доцент Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (НМАУ).
З 2012р. - професор кафедри бандури та кобзарського мистецтва Київського Національного Університету культури і мистецтв (КНУКіМ).
З вересня 2013 по листопад 2015 р.р. обіймав посаду художнього керівника.
На теперішній час Володимир Курач працює на посаді головного диригента капели.
За час роботи в капелі Володимиром Курачем підготовлено до виконання велика кількість хорових творів та концертних програм Г.Генделя, В.А.Моцарта, І.Стравінського, С.Танєєва, Д.Бортнянського, М.Березовського, А.Веделя, Д.Шостаковича, Л.Керубіні, Л.Бетховена, К.Орфа, М.Леонтовича, М.Лисенка, К.Стеценка, Є.Козака, Л.Дичко, Є.Станковича, а також обробки стрілецьких пісень. Записав більше, як 17 компакт дисків.
З колективами гастролював у Польщі, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Португалії, Італії, Ізраїлі.
Диригент Курач В.В. приймає активну участь у щорічних Новорічних та Різдвяних концертах капели у Національній філармонії.

Валентина Іваненко

Валентина Іваненко

Солістка капели - заслужена артистка України.
Співачка, обдарована прекрасним лірико-колоратурним сопрано.
Народилась 7 березня 1962 року в селі Шевченкове, Черкаської області.
Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова (1985 рік випуску, клас старшого викладача Давиденко Е.П.). Розпочала свій творчий шлях в Державній академічній хоровій капелі «Думка».
У 1993 році була удостоєна першої премії і звання лауреата I Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики "Золота осінь".
Валентина Іваненко плідно співпрацює та являється незмінною солісткою капели з 1994 року. Результатом цієї співпраці є велика кількість чудових творів української та зарубіжної класики, духовної музики, українських народних пісень, сольні партії у великих вокально-симфонічних творах А. Вівальді, Г.Ф. Генделя, В.А. Моцарта, Дж. Россіні, К. Орфа, а також музика сучасних авторів: Є. Станковича, Л. Дичко, А. Штогаренка та ін.

Віктор Грицишин

Віктор Грицишин

Завідуючий музичною частиною, аранжувальник.
Народився 11 січня 1955 року в місті Кривий Ріг.
У 1977 році закінчив Криворізький державний педагогічний інститут, музично-педагогічний факультет хорового диригування (клас викладача Красильникової Л. В.).
Працював керівником колективів художньої самодіяльності.
З 1997 працює в Академічній чоловічій хоровій капелі ім. Л.Ревуцького.
У творчому доробку Віктора багато яскравих різноманітних творів для чоловічого хору на канонічні богослужбові та поетичні тексти, аранжування церковних розспівів та українських народних пісень, які у виконанні капели ім. Л.Ревуцького звучали в концертних залах багатьох міст Великобританії, України, Франції, Бельгії, Італії, Росії, Люксембургу.
У 2011 році видавництво «Гроно» видало нотну збірку В. Грицишина - «Вибрані твори для чоловічого хору».

Аїда Зайцева

Віктор Грицишин

Заслужена артистка України. Диригент, викладач, художній керівник хору хлопчиків та юнаків Капели ім. Ревуцького.
Народилась 15 травня 1949 в місті Махачкала, Дагестанська АРСР.
У 1965—1969 рр. навчалася в Махачкалінському музикальному училищі ім. Гасанова.
У 1974 — випускниця Ленінградської Державної консерваторії, факультет: Диригентський, хорове диригування.
У 1977 пройшла асистентуру-стажування.
1982—1988 — Художній керівник хору хлопчиків та юнаків «Дзвіночок».
З 1988 року — головний диригент хору хлопчиків та юнаків при Муніципальній академічній чоловічій хоровій капелі ім. Левка Ревуцького. Під її орудою хор хлопчиків та юнаків отримав звання Лауреата Міжнародних фестивалів мистецтв в Угорщині, Великобританії, США, Німеччини, Іспанії, Італії, Республіки Білорусь, Польщі, Росії та ін.
2001—2015 — викладач Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського.
2008—2010 — художній керівник хору хлопчиків та юнаків диригентсько-хорового відділу КССМШ Училища ім. М.В. Лисенка.
Активно працює в складі Оргкомітету клубу хормейстерів «Тоніка».
Голова правління Благодійного фонду «КАНТ».

Зіновій-Богдан Богданович Антків

(23.03.1942 – 13.05.2009) Зіновій-Богдан Богданович Антків

Народний артист України.
Народився у 1942 році на Тернопільщині. Музичну освіту здобув у Львівській консерваторії ім. М. Лисенка, яку успішно закінчив у 1969 році (клас професора М. Колесси). З 1984 по 2009 роки Богдан Антків був незмінним художнім керівником капели. Він одним з перших українських диригентів звернувся до української духовної музики, літургій К. Стеценка, О. Кошиця, М. Леонтовича та ін. Під його керівництвом вперше зі сцени прозвучали стрілецькі та повстанські пісні, визначились основні репертуарні пріоритети капели: світова класика, вітчизняний фольклор, духовна спадщина та сучасна композиторська творчість. Завдяки його подвижницькій праці репертуар капели постійно оновлювався - розшукувались, виконувались і записувались незаслужено забуті сторінки української хорової музики: колядки, щедрівки, історичні, козацькі, чумацькі, стрілецькі, повстанські, весільні та інші народні пісні, старовинні канти, київські розспіви та розспіви Києво-Печерської лаври, твори Д. Бортнянського, М. Березовського, А. Веделя, М. Лисенка і багатьох інших українських композиторів.