АРХІВ 2012Что наша жизнь? Игра! Что наша жизнь? Игра!
7 грудня в Національній Філармонії України відбувся концерт-вистава «Что наша жизнь? Игра!»
У концерті взяли участь Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України. Диригент – народний артист України РОМАН КОФМАН
Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Л.Ревуцького. Художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України ЮРІЙ КУРАЧ
Солісти - лауреати міжнародних конкурсів СЕРГІЙ БОРТНИК, АНДРІЙ КИРИЛОВ, ОЛЕКСАНДР КИРЕЄВ, РОМАН СМОЛЯР, ОЛЬГА ТАБУЛІНА, ОЛЕКСАНДР ХАРЛАМОВ, ОЛЕКСАНДР ЧУВПИЛО, заслужений артист АР Крим АНАТОЛІЙ ЮРЧЕНКО
Игрецкая з опери "Пікова дама"
Будем пить и веселиться!


Триває робота над новим CD Триває робота над новим CD
Триває запис творів на слова Т. Шевченко. У записі прийняв участь Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко.
Пропонуємо вашій увазі декілька світлин з робочих моментів в Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України та у Київському Михайлівському Золотоверхому соборі.

Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького
Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького


Величит душа моя Господа Величит душа моя Господа
жовтня 2012 року в Національній Філармонії України до свята Покрови Пресвятої Богородиці відбувся концерт капели ім. Ревуцького «Величит душа моя Господа» з циклу «Вечори української музики. Спадщина і сучасність».
У концерті взяли участь - Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Анатолій Паламаренко (художнє слово),
Заслужена артистка України Валентина Іваненко (сопрано),
Заслужений артист України Тарас Яницький (бандура),
Заслужений артист України Віктор Шуляк (тенор).
У програмі концерту прозвучали розспіви Унівської Лаври, Саровської Пустелі, Київські розспіви, твори В. Зубицького, А. Астаф’єва, українські народні пісні.

Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького


Пам`яті видатного українського діяча О.С. Тимошенка Пам`яті видатного українського діяча О.С. Тимошенка
10 вересня 2012 року в Національній Філармонії України відбувся вечір пам`яті видатного українського діяча О.С. Тимошенка, в якому прийняли участь Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л.Ревуцького, а також багато творчих колективів.


Капела з сольним концертом у м. Бердичів Капела з сольним концертом у м. Бердичів
9 вересня 2012 року в костелі Босих Кармелітів в м. Бердичів капела ім. Ревуцького дала сольний концерт духовної музики.
В програмі концерту прозвучали твори Бортнянського, Березовського, Ізвєкова, Тарасенка, Чеснокова та твори на аранжування Грицишина.

Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького


Бердичів

Ми випадково натрапили на запис Різдвяного концерту в Національній Філармонії України 2009 року, в якому ще тоді диригував нині покійний Народний артист України Богдан Антків!
До вашої уваги декілька архівних, але дуже цінних для нас відеозаписів з цього концерту!
В неділю рано
(аранж. Г. Гаврилець)У надії Божа Мати
(аранж. В. Грицишина)Ой, учора, ізвечора
(аранж. В. Грицишина)

Ой, як прилітали та й два соколоньки
(аранж. І. Небесного)


Концерт - вистава «Та неоднаково мені..» Концерт - вистава
«Та неоднаково мені..»
24 травня 2012р в Національній Філармонії України відбувся концерт - вистава
«Та неоднаково мені..» присв`ячений 151-ї річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка.
У концерті взяли участь: Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко (художнє слово), капела ім. Ревуцького та багато інших.


Капела ім. Ревуцького у Варшаві Капела у Польщі
14 травня 2012р у Варшаві в Галереї Порчиньських відбувся сольний концерт Aкадемічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького.
Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького


Капела ім. Ревуцького - Хайнувка Капела у Польщі
15 травня 2012р капела відкрила міжнародний фестиваль хорової музики "Хайнувка - 2012". Хор виконав духовні твори, серед яких - Р.Твардовськький, який був головою журі фестивалю. На концерті також була присутня українська композиторка Леся Дичко, яка привітала капелу.
Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького
Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького
Капела ім. Ревуцького Капела ім. Ревуцького Капела ім. РевуцькогоДокладніше - на сторінці сайту фестиваля


Капела з`явилась на сайті «Наша Парафія»
Капела ім. Л.Ревуцького з`явилась на сайті «Наша Парафія», який з грудня 2011 року почав реалізувати надзвичайно цікавий проект — «жива книга» української культури співу.
Вона дає змогу дізнатися про відомих хорових диригентів України та послухати їхні хори, почитати про композиторів, а також послухати їхні твори у виконанні найкращих українських хорових колективів чи видатних солістів.
Ви маєте можливість прослухати аудіо капели ім. Ревуцького у великому обсязі на сайті "Наша Парафія"
Докладніше - на сторінці сайту

Наша Парафія


Міжнародна Пасхальна асамблея-2012 Міжнародна Пасхальна асамблея-2012
16 квітня з нагоди Світлого Христового Воскресіння капела ім. Ревуцького прийняла участь у Міжнародній Пасхальній асамблеї "Господи, Господи, силою Твоєю", яка пройшла в Національній музичній академії України імені П. Чайковського.
Проведення фестиваля духовного мистецтва вже стало доброю традицією Української Православної Церкви та головного музичного навчального закладу України.
Більшість представлених на цьогорічному фестивалі творів - можна було почути лише у рамках Асамблеї. Міжнародна Пасхальна асамблея проводитсья вже четвертий рік поспіль.


«Воскресенія день» «Воскресенія день»
15 квітня 2012 року в Національній Філармонії України відбувся Великодній концерт Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького - «Воскресенія день».
У концерті прийняли участь:
Диригенти - заслужені діячі мистецтв України Юрій та Володимир Курачі, Андрій Карпінець.
Солісти - заслужена артистка України В.Іваненко, заслужений артист України В.Шуляк, а також В.Пудченко, В.Мітряєв та інші.
У програмі концерту прозвучали твори А.Веделя, Д.Бортнянського, Д.Христова, П.Чеснокова, М.Леонтовича, І.Вавриновича.


Газета "ДЕНЬ" зі статтею про народного артиста України Антківа Богдана Богдановича:
«Маэстро из династической дирижерской семьи»


Антків Богдана Богданович 23 березня йому б виповнилося 70 років...
Стаття Юрія Курача про видатного диригента, народного артиста України, маестро Антківа Богдана Богдановича.
Маестро! Людина! Вчитель!

     Моя доля - це мій батько, моя мати і вся моя родина.
За все, що я досягнув - дякую їм. Але в цьому житті я зустрів людину, яка зробила з мене не тільки музиканта, педагога, фахівця, а й професіонала хорового мистецтва.
Така зустріч в житті зветься — Божий Дар. Це Богдан Антків - велика постать, яку я називаю для себе - Маестро! Людина! Вчитель!

     Богдан Богданович Антків народився на Тернопільщині в сім`ї‚ де панувала атмосфера патріотизму, культури та любові до театру, музики, поезії. Батько Богдана Антківа в той час був керівником народного музичного театру та оркестру народних інструментів. В такій атмосфері виховувався Богдан Богданович. Пізніше, коли сім’я Антківих переїжджає до Львова і батько стає ведучим актором театру ім. М. 3аньковецької, Богдан Антків поступає до Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка.
     Навчаючись у знаменитого педагога, композитора М.Ф. Колесси, Богдан Антків починає свою хорову діяльність, як хормейстер та диригент ансамблю пісні і танцю «Черемош» у Львівському університеті ім. Івана Франка, в якому беруть участь близько ста співаків та танцюристів. Колектив, який він очолював, починає активну не тільки концертну, а й пропагандистську діяльницьку роботу. Зокрема: популяризація українських народних пісень, різдв’яні вертепи, пасхальні свята, відзначення Шевченківських днів та інші заходи, які були спрямовані на виховання свідомості та патріотичності української молоді.
     Після закінчення консерваторії, Б.Б.Антків‚ вже зрілий музикант, запрошений на посаду диригента, на той час відомої у всьому світі академічної капели «Думка» (керівник М.М.Кречко)‚ де Богдан Богданович пропрацював більше ніж 15 років.
     В 1984 році Богдана Богдановича Антківа призначають художнім керівником та головним диригентом «Державної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М.Ревуцького. З перших днів своеї роботи в цьому колективі Б.Б.Антків створив атмосферу довіри, поваги та розуміння. Знаючи досконало традиції та історію чоловічого хорового співу Украіни, Б.Б.Антків почав почав шукати та відроджувати несправедливо заборонені та забуті скарби хорової спадщини українського чоловічого хорового виконавства. Зокрема у 1988 році на тисячоліття Хрещення Русі була підготовлена спеціальна хорова програма з старовинних київських розспівів, знаменних розспівів, розспівів Києво-Печерської Лаври, Львівських ірмологіонів та твори Д.Бортнянського, М.Березовського, М. Леонтовича, К.Стеценка та ін. композиторів. На цьому Богдан Антків зупинятися не збирався і тому новим станом його творчости стає потпуляризація українського мелосу. Це відродження українських чумацьких, рекрутських пісень, українських колядок та щедрівок. Так згодом на фірмі «Кобза» були записані 60 хв. колядок та щедрівок, а також вперше в Україні пісні Визвольних змагань українського народу.
     У 1993 році в місті Антверпен (Бельгія) було записано вперше для України два СD компакт диски, перший - української духовної музики, другий - українських народних пісень.
Вже поспіль 16 років за ідеєю Богдана Антківа в Колонному залі ім. М.Лисенка Національної філармонії України відбуваються різдв`яні концерти.
     І всі ці роки звучать нові колядки, щедрівки, піснеспіви, які являються шедеврами українського хорового мистецтва. Також капела виконує ці піснеспіви в обробках наших знаменитих композиторів: Л.Дичко, Г.Гаврилець, І.Небесного, В.Степурка, Є.Станковича та інш.
     Новою традицією колективу є Пасхальні концерти в Колонному залі ім. М.Лисенка Національної філармонії України, на яких також звучать нові концертні програми.
     Я вдячний долі, що мені випало щастя більше ніж 25 років жити, працювати з таким ВЕЛИКИМ МАЕСТРО, ЛЮДИНОЮ ТА ВЧИТЕЛЕМ. Богдан Антків залишив за собою скарб, яким на сьогоднішній день живе не тільки капела ім Л.Ревуцького, а й вся хорова справа України.

Статтю підготував Юрій Курач.

Капела ім. Ревуцького Львівська філармонія Капела у Львові
9 березня 2012р у Львівській обласній філармонії відбувся сольний концерт Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького.
У концерті прийняли участь:
Диригенти - заслужені діячі мистецтв України Юрій та Володимир Курачі, Андрій Карпінець.
Солісти - заслужена артистка України В.Іваненко, заслужений артист України В.Шуляк та інші.
У концерті прозвучали стародавні українські духовні пісні та хорові твори українських класиків (К.Стеценко, П.Чесноков, М.Леонтович, С.Людкевич, В.Недільський, О.Тарасенко, Б.Лятошинський).

Капела ім. Ревуцького Гайдамаки Літературно-музична вистава “Гайдамаки” у Львові
10 березня 2012р у Львівській обласній філармонії відбулась прем`єра літературно-музичної вистави “Гайдамаки” за поемою Тараса Шевченка.
У постановці взяли участь:
Народний артист України, лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка Анатолій Паламаренко.
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.
Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л.Ревуцького. Художній керівник та головний диригент капели, заслужений діяч мистецтв України Юрій Курач.
Анатолій Юрченко (Баритон) - "Кобзар", Василь Пудченко (Бас) - "Благочинний".
Музичний керівник та диригент - народний артист України Іван Гамкало.
Режисер-постановник - народний артист України Володимир Лукашев.

Нині в нас Різдво "Нині в нас Різдво"
14 січня 2012 року в Національній Філармонії України відбувся традиційний щорічний Різдвяний концерт Муніципальної чоловічої хорової капели ім. Ревуцького - "Нині в нас Різдво". У концерті прийняли участь Заслужена артистка України Валентина Іваненко, Купчинська Надія (сопрано),
Булгакова Ганна (сопрано), Войчук Андрій (цимбали). У програмі концерту прозвучали колядки та щедрівки Л. Дичко, Г. Гаврилець, В. Степурко, Н. Нижанківського, В. Волонтира та інших